Zamyslenie na deň 13.8.2017

Zamyslenie z Biblie na každý deň Tesnou bránou

9. nedeľa po Svätej Trojici
Od každého, komu bolo mnoho dané, bude sa mnoho pohľadávať; a komu mnoho zverili, od toho budú viac žiadať. Lukáš 12,48


Matúš 7,24-27

Každý, kto počúva tieto moje slová a plní ich, podobný bude múdremu mužovi, ktorý si postavil dom na skale. 25 A prišiel príval, privalili sa rieky, strhli sa vetry, oborili sa na ten dom, ale nepadol, lebo bol na skale založený. 26 A každý, kto počúva tieto moje slová, a neplní ich, podobný bude mužovi-bláznovi, ktorý si postavil dom na piesku. 27 A prišiel príval, privalili sa rieky, strhli sa vetry, narazili na ten dom i padol a jeho pád bol veľký.


Vyber si dobrý základ, aby tvoj život pevne stál! Postaviť dom na piesku nie je fyzicky náročné. Postup prác je pomerne rýchly a finančne nenáročný. Stavať na skale je oproti tomu podstatne namáhavejšie. Zaberie to viac času, stojí nás to viac úsilia, vyžaduje si to poriadnu dávku trpezlivosti. Výsledok však stojí za to. Môžeme totiž postaviť akokoľvek krásny, moderný, pohodlný dom – ak nemá pevné základy, skôr alebo neskôr sa tento zásadný nedostatok prejaví. A nebýva to spôsobené len ničivými búrkami, ale napríklad aj pomaly postupujúcou eróziou pôdy.Máš istotu, na akom základe staviaš svoj život? Neprivábili ťa náhodou lákavé ponuky rýchleho, zaručeného, ľahko dosiahnuteľného pocitu šťastia? Nenechal/a si sa strhnúť prúdom ľudí, ktorí chcú všetko, pokiaľ možno hneď a bez veľkej námahy? Pán Ježiš nám jasne hovorí, že rozumný je každý, kto počúva Jeho slová a plní ich. Nesľubuje, že to bude jednoduché, bezproblémové, rýchle. Práve naopak. Ale ak si zvolím tento spôsob stavby svojho života, moja námaha nebude zbytočná a prinesie mi veľký úžitok. A to nielen pre túto časnosť.
Autor: Ján Ochodnický
Pieseň: ES 626


Blízky je Hospodin tým, čo sú skrúšeného srdca, a pomáha tým, čo sú ubitého ducha. Žalm 34,19

Odišiel teda Ananiáš a vojdúc do toho domu, položil ruky na neho a povedal mu: Brat Saul, Pán Ježiš, ktorý sa ti ukázal na ceste, po ktorej si prišiel, poslal ma, aby si zase videl a bol naplnený Duchom Svätým. Skutky apoštolov 9,17


Matúš 25,14-30 :: Filipským 3,7-11(12-14) :: Žalm 14 :: MODLÍME SA ZA: Šarišsko-zemplínsky seniorát