Podcast

Okrem nahrávok zamyslení, ktoré si môžete pustiť priamo na stránke pre daný deň, môžete využiť aj možnosť podcast-u. Na to môžete využiť svoj obľúbený prehrávač v PC (VLC, iTunes a iné), či aplikácie vo svojich mobilných zariadeniach (stačí vyhľadať slovo „podcast“ v app store a vybrať si z ponuky aplikácií). Výhodou je, že aplikácia bude za vás kontrolovať nové príspevky bez toho, aby ste museli ísť na webovú stránku. Podcast možete počúvať online, či stiahnuť do svojho mobilného zariadenia (to sa odporúča robiť cez wifi) a počúvať napríklad ráno cestou do práce, či do školy.

Link na podcast feed: https://zamyslenia.lutheran.sk/feed/podcast

Prihláste sa na odber zamyslení na YouTube: https://www.youtube.com/@ZamysleniaTesnouBranou

Google Podcast

Podrobnejší návod:

Ak máte zariadenie od Apple, otvoríte si ktorékoľvek zamyslenie v prehliadači a kliknete na „iTunes“ pod nahrávkou zamyslenia. Aplikácia vo vašom počítači / telefóne / pad-e sa postará o ostatné.
Zamyslenia na iTunes nájdete aj na tomto odkaze.

Ak máte telefón/tablet s androidom, nainštalujte si aplikáciu na podcast. Stačí hľadať „podcast“ na Google Play a vybrať si.

Názorná ukážka s aplikáciou Podcast Addict.

 

 

1: Vyhľadáte Podcast Addict na Google Play. Stačí si vybrať verziu zadarmo (s reklamami), a dáte inštalovať.

 

 

 


zamyslenia-home

 

2: V prehliadači svojho telefónu / tabletu pôjdete na zamyslenia.lutheran.sk a otvoríte si ktorékoľvek zamyslenie.

 

 

 

 


zamyslenia-podcast

 

 

3: Pod nahrávkou kliknete na „Android“

 

 

 

 


vyber-appky

 

 

4: Zariadenie sa vás opýta, ktorú aplikáciu chcete použiť. Vyberte Podcast Addict.

 

 

 

 


pridat

 

 

 

5: Stlačte ADD, čím sa prihlásite ku odberu noviniek zo stránky Zamyslenia

 

 

 


podcast added

 

 

6: V ľavom hornom roku stlačte 3 vodorovné čiary, čím rozbalíte ďalšie možnosti (menu)

 

 

 


podcast-list

 

 

7: Vyberte „podcasts“. Ukáže sa vám zoznam podcastov, k odberu ktorých ste sa prihlásili. Je možné, že tam budete mať len jeden – Tesnou bránou.

 

 

 


zamyslenia-cast-list

 

8: Keď stlačíte Tesnou bránou, dostanete sa na zoznam „epizód“, teda zamyslení na každý deň. Hore uvidíte dve šípky v kruhu. Nimi obnovíte / aktualizujete zoznam. Aj je nová epizóda, objaví sa vám v zozname. Pri každej epizóde je šípka dole – tým si môžete danú epizódu stiahnuť do svojho zariadenia. Vpravo hore sú 3 bodky, ktorými rozbalíte ďalšie možnosti. Môžete si napríklad vybrať stiahnutie všetkých epizód, ktoré ste ešte nepočuli. Odporúčame robiť tak cez WIFI pripojenie, aby ste si nemíňali mobilné dáta.

 

 


zamyslenia-cast-view

 

9: Keď si vyberiete epizódu, otvorí sa vám a uvidíte viacero informácií, ako názov, časové trvanie a veľkosť audio súboru. Vľavo dole je tlačítko na prehratie zamyslenia. Vpravo hore sú 3 bodky, ktorými sa dostanete na ďalšie nastavenia. Vpravo dole je možnosť roztiahnuť text zamyslenia na celú obrazovku.

 

 

 


zamyslenia-fullscr

 

 

10: Takto to vyzerá na celej obrazovke.

 

 

 

Happy podcasting!!!