Zamyslenie na deň 10.11.2018

Zamyslenie z Biblie na každý deň Tesnou bránou

Zjavenie Jána 20,11-15

11 Potom som videl veľký, biely trón a Toho, ktorý sedel na ňom. Pred Ním unikla zem i nebo a ich miesto viac nebolo. 12 Videl som mŕtvych, veľkých i malých: stáli pred trónom a knihy sa otvorili. Aj iná kniha, kniha života, sa otvorila, a mŕtvi boli súdení podľa zápisov v knihách, podľa svojich skutkov. 13 Aj more vydalo mŕtvych, ktorí boli v ňom, i smrť i podsvetie vydali mŕtvych, ktorí boli v nich, a každý bol súdený podľa svojich skutkov. 14 Smrť a podsvetie boli zvrhnuté do ohnivého jazera. To je druhá smrť, ohnivé jazero. 15 A ak niekto nebol zapísaný v knihe života, zvrhli ho do ohnivého jazera.


Spravodlivosť pre všetkých. Jánovi je zjavený fascinujúci pohľad do budúcnosti. Majestátny trón, miznúca existencia a zástupy ľudí stojace v zodpovednosti za svoje životy. Konečná spravodlivosť, ľudia bez rozdielu postavenia, celebrity, osobnosti, zločinci, hrdinovia, herci, speváci, športovci, mladí, starí, všetci. Už nebude možné počuť neslávny výrok „skutok sa nestal“, pretože každý skutok bude zjavený. Občas sa prichytím pri hneve nad nespravodlivosťou, zabúdajúc, že skutočný koniec všetkých vecí a definitívna spravodlivosť je v Kristovi. On je jediný skutočne spravodlivý Sudca. Ak nedokážeme zmeniť dianie okolo seba, ešte vždy nám ostáva pokoj s vedomím, že On sám zváži konanie mnohých bez rozdielu „známostí“. Jediná známosť, ktorá sa bude rátať, bude Kristov výrok o tom, či nás pozná ako priateľov, alebo nie. Nepomôže to, koľkokrát sa človek zjavil na titulke časopisov, ale či bolo raz a navždy jeho meno v Knihe života. Bojujme s nespravodlivosťou, žime však s vedomím, že posledné slovo má On! Pred Ním budeme stáť a zodpovedať sa aj za dnešný deň. Rovnaká spravodlivosť pre všetkých, oslobodzujúca milosť pre tých, ktorí Ho hľadali celým srdcom!
Autor: Peter Podlesný
Pieseň: ES 233


Ďakujte Hospodinovi, lebo je dobrý; lebo naveky trvá Jeho milosť. Žalm 106,1

Lebo zjavila sa milosť Božia, spásonosná všetkým ľuďom. Títovi 2,11


2.Petra 3,13-18 :: Modlíme sa za: Nitra (Dn)

2 thoughts on “Zamyslenie na deň 10.11.2018

  1. Dobrý den, prečo Vám denne zamyslenie nesedí, s denným zamyslením písaneho slova? ďakujem.

    1. Ďakujem za upozornenie. Dôvodom prečo audio zamyslenie nesedelo s textom bola skutočnosť, že audio zamyslenia boli natiahnuté korektne, no pri texte došlo k chybe a boli natiahnuté texty zamyslení z októbra. Po vašom upozornení bola chyba odstránená. Ďakujem a prajem Božie požehnanie pri počúvaní Božieho slova.

Comments are closed.